Велико Търново СПОРТ Янтра ДНЕС

„Червени“ фенове пребиха на бензиностанция великотърновски привърженик на „Левски“

сряда, 22 апр., 2026, 13:18ч.

 

 

Фен на „Левски“ е бил пребит и със счупен нос от привърженици на ЦСКА на бензиностанция във Велико Търново. Инцидентът е станал във вторник късно вечерта, съобщиха от полицията.

Група „червени“ фенове се прибирали от Разград, където техният тим победи с 2:1 шампиона „Лудогорец“ в първи полуфинал за Купата на България. Около 22:30 ч. спрели на бензиностанция в старата столица, където видели 19-годишен великотърновец, облечен с фланелка на кръвния враг „Левски“. Спречкването бързо прераснало в побой, след което феновете му съблекли синята фланелка и продължили пътя си.

Пострадалият е посетил Спешна помощ, където е установена средна телесна повреда и фрактура на носа. След извършена манипулация е освободен за домашно лечение.

Избягалите нападатели към момента се издирват. От полицията уточняват, че е установен автомобилът, с който се е придвижвала агитката. До момента задържани все още няма, но по случая е образувано досъдебно производство под наблюдението на прокуратурата.

Инцидентът идва дни преди очакваното вечно дерби от първия кръг на плейофите в Първа лига и допълнително нагнетява напрежението между феновете.

сн. архив

Още от Новини

Вход | Статии (RSS) | Хотел в Арбанаси | Автосервиз във В. Търново
© Синхрон медия ООД