Велико Търново СПОРТ Янтра ДНЕС

Ученици празнуват Деня на будителите и Хелоуин

вторник, 1 ное., 2016, 09:48ч.

14936958_10154684964259771_1175250001_n
Учениците от Градски ученически парламент за поредна година организираха карнавално празненство по повод Хелоуин. Над 40 деца бяха гримирани като скелети, вещици и чудовища. Раздадени бяха награди за най-добър костюм и най-добър грим. Оказа се, че все повече млади хора намират празника за Вси Светии като още един ден, в който могат да се забавляват по атрактивен начин.

Градски ученически парламент организира и празничен концерт по случай 1 Ноември – Ден на народните будители. Той ще се проведе днес от 15:30 ч. в голяма зала на Община Велико Търново като входът е безплатен за всички жители и гости на града. В него ще вземат участие ДВГ „Пеещи камбанки“, Габриела Опрова, Street Dance School „The Center“ и Група по съвременно танцово изкуство и модерен балет „Динамик“.

„Много се радвам, че за поредна година успяваме да отбележим и двата празника, защото освен модерното, не трябва да забравяме, че на първо място сме българи и има много неща, заради които можем да се гордеем. На концерта ще бъдат изпълнени само български песни и с това целим да покажем, че нашата музика е от висока класа“ – сподели председателката на Градски ученически парламент Жулиета Войнова.

Още от Новини

Вход | Статии (RSS) | Хотел в Арбанаси | Автодиагностика във В. Търново | Отпушване на Канали
© Синхрон медия ООД