Share

Цветан Цветанов се срещна с ръководството, преподаватели и студенти от Филиала на Медицински университет – Варна във В. Търново

петък, 24 мар., 2017, 10:12ч.


IMG_4987

Водачът на листата на ГЕРБ във Велико Търново и зам.-председател на партията Цветан Цветанов проведе среща с ръководството, преподаватели и възпитаници на Филиала на Медицински университет – Варна във Велико Търново. Съществуващият по-рано Медицински колеж бе закрит по време на управлението на Тройната коалиция. От ръководството на учебното заведение изказаха благодарност за разкриването на великотърновския филиал на Варненския медицински университет.

Той прие първи студенти за учебната година 2015-2016 г. и вече може да се похвали с втория си випуск. На срещата присъстваха бъдещи медицински сестри и студенти по акушерство, преподаватели от паралелката по рехабилитация в Хуманитарна гимназия, кандидатите за народни представители Любомира Попова и Росица Димитрова, както и великотърновският кмет и областен координатор на ГЕРБ Даниел Панов. Подобни паралелки са трамплин към магистратура в медицинския филиал, коментира Панов. Той изтъкна, че като председател на Парламентарната група на ГЕРБ в 43-тото Народно събрание Цветан Цветанов е помогнал изключително много за разкриването на великотърновския филиал на Варненския медицински университет.

Цветан Цветанов заяви пред присъстващите, че Даниел Панов е активен и градивен кмет, който милее за града си. „Когато местната власт има силна подкрепа от страна на държавното управление, нещата се случват. За мен е чест и привилегия, че съм водач на листата на ГЕРБ-Велико Търново. През годините винаги съм защитавал интересите на великотърновци и съм бил съпричастен към всяка една кауза, полезна за просперитета на региона. В следващ управленски мандат ще надградим постигнатото тук и в цялата страна“, подчерта председателят на Националния предизборен щаб на ГЕРБ.

IMG_4988

„Филиалът е факт благодарение на ГЕРБ“, категорични бяха преподавателите. Те изтъкнаха, че в момента 30 000 медицински сестри не достигат в България. По думите им, това може да се превърне в истинско бедствие след години. Ръководството на ВУЗ-а приветства това, че за ГЕРБ сектор „Образование“ е приоритет. По думите им, насърчаването на младите специалисти е изключително важно за бъдещето на всеки един сектор.

„Сбъднахте най-голямата ми мечта, тъй като поради финансови причини нямах възможност да уча в друго населено място. Мечтата ми бе да съм медицинска сестра и в момента уча точно това благодарение на ГЕРБ, г-н Панов и г-н Цветанов“, каза студентката Марияна Балъкова.

Вход | Статии (RSS) | Хотел във Велико Търново | Хотел в Арбанаси | Автосервиз във В. Търново
© Синхрон медия ООД
Повече в Новини
Милен Михов и Кирил Кирилов със симпатизанти ще участват в блокадата на турската граница

Членове и симпатизанти на коалиция „Обединени патриоти – НФСБ, Атака и ВМРО“ заминават за турската граница, за да се включат...

Затвори