Център “Амалипе“ заведе 110 деца да сурвакат министри за Банго Васил
110 деца от различни училища в страната сурвакаха вчера вицепремиера Цветан Цветанов, образователния министър Сергей Игнатов, здравния министър д-р Стефан Константинов, министъра на труда и социалната политика Тотю Младенов и министъра по еврофондовете Томислав Дончев, съобщи www.radiovelikotarnovo.com.
Инициативата е на Центъра за междуетнически диалог и толерантност “Амалипе” във Велико Търново, а повод е Ромската Нова година – Банго Васил. „В групата няма деца от нашия край, защото районът ни е по-отдалечен от столицата и пътуването до там се организира трудно”, каза Диян Колев – ръководител на “Амалипе”.
По подобаващ начин от „Амалипе” отбелязаха Ромската Нова година в залата на Общината. “Дяволът разрушил моста, по който минавали ромите. Възстановил го Св. Василий и станал техен спасител”, разказа в началото на празника Деян Колев. Зам.-кметът на старата столица д-р Иво Найденов пожела на участниците в тържеството много нови мостовете в живота им. Освен него учениците сурвакаха за здраве и началника на образователната дирекция в общинската администрация Румяна Йорданова. Тя честити на всички Василица и пожела на ромските деца да се учат толкова добре, колкото добре умеят да се веселят



