Велико Търново СПОРТ Янтра ДНЕС

СУ „Бачо Киро“ – Павликени ще има обновен двор с класна стая на открито, нови детски площадки и игрища

понеделник, 19 юни, 2023, 15:43ч.

DSC_0057

Първа копка за благоустрояване на двора на Средно училище „Бачо Киро“ беше направена в Павликени. В обновения двор ще има нови детски площадки и игрища, както и класна стая на открито.

Ритуалното начало на строителните дейности поставиха кметът на община Павликени инж. Емануил Манолов, директорът на гимназията Петя Неделчева и представителят на фирмата изпълнител на строителните работи Ценка Михайлова.

Общата стойност на проекта е 212 510 лв., от които 92 106 лв. са от проект „Красива България“, а 120 404 лв. – съфинансиране от Община Павликени.

Предвижда се изграждането на нова площадка за игра, спортни и образователни дейности на открито, отговаряща на всички съвременни изисквания за безопасност.

Класна стая на открито с беседка, ученически маси с пейки и учебна дъска ще бъде изградена в един от кътовете в двора. Предвижда се да се направят и две малки игрища за колективни игри с топка.

Зоните за спорт и игри ще бъдат разположени шахматно, за да се осигури възможност площадките да се използват едновременно, без взаимно да си пречат техните ползватели. Нова алейна мрежа ще осъществява връзките между площадките. В детския кът ще бъдат монтирани катерушка, батути, пейки и кошчета. Срокът за изпълнение на проекта е три месеца.

DSC_0048

„Благодаря на МТСП и проект „Красива България“, че оценяват високо нашите проекти. Вече 11 години нямаме година без одобрен проект. Това се дължи и на общинска администрация за компетентното изготвяне и кандидатстване. Благодаря и на директора г-жа Неделчева за непрекъснатия стремеж да се добавят постоянно нови неща в СУ „Бачо Киро. Благодаря и на Бюрото по труда – Павликени за цялостното ни сътрудничество“, каза в словото си инж. Емануил Манолов.

„Не сме спирали с новостите – след големия ремонт на новата сграда, след откриването на спортното игрище, това е следващият дългоочакван проект. С нетърпение очакваме завършването му. Благодаря ви, че сте толкова ангажирани към образователните проекти, защото ние искаме нашите деца да учат в модерна и безопасна учебна среда“, каза директорът на гимназията Петя Неделчева.

За изпълнител на строително-монтажните дейности е избрана фирма „ПИРС-Д” ООД – Пловдив с управител инж. Ботко Михайлов.

Строителен надзор на обекта ще осъществява фирма „Стройинвест – ВТ 1” ООД – Велико Търново с управител инж. Димитър Йовков.

Фирма „Проект Плюс” ООД – Велико Търново с управител арх. Цветелин Радев, която е и автор на проекта, ще осъществява авторския надзор по изпълнението му.

С реализацията на дейностите по проекта ще се осигури необходимото пространство на учениците за безопасна и пълноценна игра на открито. Строителните работи ще създадат нови работни места, тъй като 35 % от лицата, работещи на обекта, ще бъдат наети от Дирекция „Бюро по труда” – Павликени.

 

Още от Новини

Забележителности | Рекордно количество дъжд във В. Търново: 70 л/кв.м за 40 минути!

Рекордно количество дъжд във В. Търново: 70 л/кв.м за 40 минути!

Рекордно количество от над 70 л/кв.м са се излели за 40 минути над Велико Търново и съседните населени места тази…
Забележителности | Над 84% от клиентите на Lidl избират къде да пазаруват според социалната и екологична отговорност на бизнеса

Над 84% от клиентите на Lidl избират къде да пазаруват според социалната и екологична отговорност на бизнеса

Проучване в приложението Lidl Plus показва мнението на клиентите на веригата относно нейното устойчиво развитие Устойчивостта е все по-ключов фактор…
Забележителности | С литийно шествие в Г. Оряховица ще бъде бъде отбелязан 24 май, въвежда се и временна организация на движението

С литийно шествие в Г. Оряховица ще бъде бъде отбелязан 24 май, въвежда се и временна организация на движението

За втори пореден път препис на чудотворната икона на Пресвета Богородица ще предвожда празничното шествие в Горна Оряховица по повод…
Забележителности | Дъждовете отлагат турнира във Велико Търново за юбилея на Христо Стоичков

Дъждовете отлагат турнира във Велико Търново за юбилея на Христо Стоичков

Националната футболна инициатива “60 години Христо Стоичков” във Велико Търново ще се състои на 27 и 28 юни. Тогава ще…
Вход | Статии (RSS) | Хотел в Арбанаси | Автодиагностика във В. Търново | Отпушване на Канали
© Синхрон медия ООД