Община Велико Търново ще участва активно в „Да изчистим България за един ден”
Община Велико Търново ще участва активно в националната екологична кампания „Да изчистим България за един ден”. Определени са четири обекта, по които ще се работи за тяхното почистване и облагородяване. Два от обектите ще бъдат почистени ръчно, а други два ще бъдат почистени с помощта на техника и механизация.
Служители от общинска администрация ще почистят канафките и зелените площи от бензиностанция „Петрол” в околностите на село Малки чифлик до входа на Велико Търново / Южен пътен възел.
Вторият обект е в района от края на ул. „Опълченска” – сградата на „Гражданска защита” до изхода на пътя за град Русе.
С техника и механизация ще бъдат почистени строителни отпадъци в местността „Козлуджа” по пътя за село Шемшево и авто полигона до Гробищен парк в посока – село Беляковец.
Дейностите по кампанията ще стартират на 12 май 09,30 ч.
Всички граждани, които желаят да се включат в кампанията, като с доброволен труд почистят други обекти и имат необходимост от съдействие, техника и транспорт могат да се свържат с координатора на кампанията за Велико Търново Зорница Кънчева на тел. 619 503



