Велико Търново СПОРТ Янтра ДНЕС

Кметът Николай Рашков и волейболната звезда Владимир Николов откриха обновената спортна зала „Никола Петров“ в Горна Оряховица

петък, 6 мар., 2026, 13:19ч.

 

53 години след въвеждането ѝ в експлоатация Спортна зала „Никола Петров“ в Горна Оряховица вече е с обновена, енергийно ефективна сграда. На 5 март се състоя официалното откриване след ремонта, който започна в края на август миналата година.

Лентата пред обновеното съоръжение прерязаха кметът на Горна Оряховица Николай Рашков, дългогодишният капитан на националния отбор по волейбол Владимир Николов и инж. Емил Кълчишков от фирмата, изпълнител на строителните дейности.

На церемонията присъстваха председателят на ОбС – Горна Оряховица Огнян Стоянов, заместник-кметовете инж. Анелия Христова, Петя Иванова и Даниел Божанков, екипът по управление на проекта с ръководител инж. Искра Суванджиева, общински съветници, представители на общинската администрация, на фирмите-изпълнители, както и много спортуващи деца, треньори и родители.

В момента се проектира и вътрешен ремонт, за да получи залата и интериорно обновяване. Това съобщи пред присъстващите Николай Рашков. Кметът си припомни, че през 1973 г., когато спортната зала е била открита, самият той е бил първокласник и в детството си е прекарвал много време в нея. Николай Рашков пожела на всички спортуващи деца да са здрави, мотивирани и успешни. Той благодари на колегите си и хората, реализирали проекта. Специална благодарност кметът отправи Владо Николов, както и към Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни, по чиято инициатива бе отправена поканата към голямата ни волейболна звезда.

Осъществените строително-монтажните работи по сградата на спортната зала включват топлинно изолиране на покрива и на фасадите, подмяна на дограмата и на отоплителната система, изградена е мълниезащитна и заземителна инсталация. Реализирани са и мерки за достъпна среда.

С обновяването на залата са подобрени условията за дейност на 12 спортни клуба, в които тренират над 1000 деца и младежи.

Наред с това промененият облик на съоръжението допринася и за по-естетична градска среда. Обновяването повиши енергийната ефективност на сградата и първичното енергопотребление се очаква да бъде с поне 30% по-ниско.

Изпълнената инвестицията е на обща стойност 1 915 898,51 лв., от които 1 814 248,05 лв. бяха безвъзмездна финансова помощ по Механизма за възстановяване и устойчивост, а собственият принос на Общината е 101 650,46 лв.

Сред дейностите по проекта бяха организация, управление, информация и публичност, инженеринг, строителен надзор, оценка на съответствието и изготвяне на независима експертна оценка. Изпълнители, избрани със съответните процедури, са „Енел Строй“ ООД, „Астра Консулт“ ЕООД, „Стройинвест – ВТ1“ ООД, „Сефо Дизайн“ ЕООД и „Некотерм“ ООД.

Още от Новини

Забележителности | Даниел Панов пред президента, председателя на НС и патриарха: Велико Търново да бъде вписано в Конституцията като историческа и духовна столица

Даниел Панов пред президента, председателя на НС и патриарха: Велико Търново да бъде вписано в Конституцията като историческа и духовна столица

  В Деня на Търновската конституция – 16 април, Велико Търново бе събирателен център на българската държавност. В старата столица…
Забележителности | Президентът, председателят на НС и премиерът бяха днес във В. Търново

Президентът, председателят на НС и премиерът бяха днес във В. Търново

В Деня на Търновската конституция – 16 април, Велико Търново бе събирателен център на българската държавност. Тух бяха президентът на…
Забележителности | Д-р Диана Даскалова: В политиката трябва да влизат личности като д-р Валентин Точков – с морал и висок професионализъм

Д-р Диана Даскалова: В политиката трябва да влизат личности като д-р Валентин Точков – с морал и висок професионализъм

Промени в имунопрофилактиката и в Закона за имунизациите ще са от полза за хиляди деца в България   „В политиката…
Забележителности | 60 фиданки черен бор засадиха ученици от ПТГ „Васил Левски“ и ПГХТ „Проф. д-р Асен Златаров“ в близост до хижа „Божур“

60 фиданки черен бор засадиха ученици от ПТГ „Васил Левски“ и ПГХТ „Проф. д-р Асен Златаров“ в близост до хижа „Божур“

60 фиданки черен бор засадиха ученици от ПТГ „Васил Левски“ и ПГХТ „Проф. д-р Асен Златаров“ в подножието на хижа…
Вход | Статии (RSS) | Хотел в Арбанаси | Автодиагностика във В. Търново
© Синхрон медия ООД