Евгени Кирилов пред работодатели: „Акцентът в новия мандат ще е върху малките и средните предприятия“
Работодатели и индустриалци от региона с интерес изслушаха кандидата за евродепутат Евгени Кирилов. Над 100 собственици на фирми дойдоха за срещата с него и със зам.председателя на бюджетната комисия и вицепрезидент на КРИБ – народният представител Петър Кънев.
„Основно ме тревожи, че доста години не можем да намерим твъдината между големите партии – едни ясни приоритети на развитие за страната, така че вие да знаете, че те няма да се променят. „Да засадим дървото“ и то да расте“, образно каза Кирилов. В предишните четири години страхът от несигурността водеше и до страх в инвеститорите, казаха участниците в срещата.
За първи път има възможност чрез избраните предтавители на големите партии, които влизат в ЕП, да се определи председателя на Европейската комисия. Групата с най-много мандати ще предложи шефа на ЕК, затова водим сериозна битка с ЕНП за крайния резултат, каза евродепутатът.
Управлението на десните създаде егоизъм у големите държави, които преди се отнасяха с по-голяма солидарност, каза дипломатът от кариерата. Дори и средната класа в Европа започна да се топи. Предлагаме тази политика да се спре, да се тръгне към конкурентната икономика да се ограничат спекулациите, да се ограничат офшорните данъчни зони, т.е. да се пристъпи към рязка смяна и по-засилена социална политика, очерта накратко платформата на ПЕС Евгени Кирилов.
Трябва стимулиране на иновациите и на технологичните процеси, призова кандидатът.
Акцентът ще е върху малките и средните предприятия, каза още Кирилов.
Важно е, че в новия период около 15млрд.евро за 7 години влизат в България. Фондовете за конкурентноспособност, за развойна дейност и капацитета за износ, което засяга търговците, има попътен вятър. Там може да се работи сериозно, каза Евгени Кирилов.
Знам, че ви дразни бюрокрацията, но злоупотребите в ЕС преди да влезем е допринесла за увеличаването й, каза кандидатът. Трябва да докажем, че усвоените у нас средства са довели до резултат.
Вицепрезидентът на КРИБ и зам.председател на бюджетната комисия в НС Петър Кънев също се включи в дискусията. Данъци няма да пипаме, успокои той. След това изброи предложенията за промени в законодателството, които ще бъдат гласувани веднага след изборите. Така ще измистим „малките камъчета от обувките на бизнеса“, каза депутатът.



