„Етър“ би като гост „Доростол“, продължава да е начело
„Етър“ обърна „Доростол“ от 0:1 до 2:1 на стадион „Луи Айер“ в Силистра и продължава да е върха в Източната „Б“ група. „Виолетовите“ се оказаха в ролята на догонващи в резултата още в 8-ата минута, когато Мирослав Начев прати топката в мрежата на Цанков, след разбъркване в наказателното поле. Това беше и първият гол, който етърци пускат от 478 минути насам. От титулярния състав липсваха повече от половината играчи, като Борислав Георгиев и Апостолов бяха наказани, а още няколко човека са контузени – Гайдаров, Макенджиев, Русков, Сашо Младенов… Това наложи дори групата да бъде допълвана с юноши.
Още до края на първата част тимът на Георги Тодоров успя да вземе инициативата и да вкара два гола. В 15-ата минута младият Мартин Райнов се разписа с глава след центриране отляво и направи вратаря Димитров безпомощен. Само шест минути по-късно Стойчо Младенов от пряк свободен удар прати топката за втори път в мрежата 1:2. До края на мача нови голове не паднаха.
Така „Етър“ има 24 точки и остава на върха в класирането. „Доростол“ пък изглежда сигурен за последното място и кандидат №1 за „В“ група със скромния актив от 5 точки. В следващия кръг на 19 ноември етърци приемат „Несебър“, когото в първия дял биха като гости с 3:0.
Резултати:
Черноморец (П-е) – Несебър 6:0
Доростол – Етър 1:2
Нефтохимик – Добруджа 2:1
Любимец – Спартак Вн 0:0
Ботев (Пд) – Сливен утре
Класиране:
1. Етър 11:4 24
2. Черноморец 24:11 23
3. Любимец 15:6 20
4. Сливен 15:8 20
5. Нефтохимик 19:13 19
6. Ботев (Пд) 13:8 17
7. Несебър 10:22 13
8. Добруджа 9:15 11
9. Спартак Вн 8:19 10
10. Доростол 6:24 5



