Днес е ден за размисъл преди балотажите
Днес е ден за размисъл преди втория тур на местните и президентски избори, които ще се проведат в неделя. Не се допуска предизборна агитация 24 часа преди датата на изборите и в деня на изборите.
Не могат да се излъчват под каквато и да е форма резултати от допитвания до общественото мнение по повод на изборите. Забраната важи от деня за размисъл до обявяване края на изборния ден.
Няма да има актуализация на избирателните списъци между първи и втори тур, заради хилядите българи, попаднали в забранителния списък, стана ясно вчера от думите на регионалния министър Лиляна Павлова. От 6 до 20 ч. в изборния ден в ще бъдат забранени продажбата и сервирането на алкохолни напитки. Забраната се отнася само за 30 октомври и е валидна за всички търговски обекти и заведения за обществено хранене, но не засяга продажбата на алкохолни напитки на едро и на бира. Забраната не се отнася и за обществените заведения, в които се извършват семейни и обредни ритуали.
Повече в Новини
„Сапунени страсти” и забавно шоу в Сентрал Мол на Хелоуин
„Сапунени страсти” и забавно шоу очакват всички почитатели на Хелоуин в Сентрал Мол на 31 октомври 2011 г. 15.00 –...