Велико Търново СПОРТ Янтра ДНЕС

„Болярчета“ с респектиращи победи в първенството на Футбол 7

неделя, 23 апр., 2017, 12:54ч.

18109782_10156070121663047_1173598737_n

С респектиращи победи над „Локомотив“ (ГО) с 6:1 и над „Алекс ОК“, под чието име играе набор 2007 на „Етър“, великотърновският отбор на „Болярчета“ влезе в серия от 6 поредни победи в шампионата на Габровска и Великотърновска области за Футбол 7. След колебливия старт на пролетния дял, местните малки таланти са втори, независимо, че са с година по-малки от връстниците си.

„Болярчета“ разгромиха „Локомотив “ с 6:1 в Самоводене след хеттрик на Радослав Найденов, а в събота спечелиха като гост в Шемшево и градското дерби отново с гол на капитана си Радослав Найденов. Мачът между двата местни отбора бе много зрелищен, с красиви комбинации и отигравания и още веднъж затвърди мненията на специалистите, че местните деца и на двата тима, особено от този набор, са едни от най-даровитите в страната. „Болярчета“ претендираха и за нарушение в наказателното поле срещу Радослав Найденов, а няколко пропуска и изчиствания от голлинията ги лишиха и от по-изразителна победа. Съперникът също имаше своя шанс за гол, но Кристиян Цветков имаше малшанса да пропусне.

18136227_10156070121678047_771765310_n

Седмица преди този мач „Болярчета“ разбиха с 0:3 и лидера „Янтра-1919“ на собствения му терен в Габрово, след което записаха победи над „Севлиево“ със 7 :0, „Локомотив“ (Дряново) с 3 :0 и над „Орловец“ (Габрово) с 3:1. Радослав Найденов е с 10 гола от тези срещи. Паралелно малките футболисти на „Болярчета“ участваха и в силен международен турнир в Трявна, където победиха детските школи на тимове от елита – ЦСКА-София, „Нефтохимик“, и завършиха 2:2 с най-силния детски отбор у нас , който е и държавен шампион – „Ботев“ (Пловдив).

„Децата вече са на такова ниво, че даже да играят на 50 на сто от възможностите си, печелят мачове със спокойствие и хубава игра, както бе и в последния мач срещу етърци. Виждам постоянството им на тренировки и мачове, което ме прави щастлив. Играем в шампионата с доста по-малки деца, срещу по-големи съперници, но и това не е от значение. Все още голям проблем са терените. С помощта на нашия спомоществовател г-н Петър Христов и екипа на „Лактима Балкан“ започваме и ремонт на базата в Самоводене, която трайно ползваме. Школата ни се утвърди като една от най-добрите в страната, независимо, че тук базата е проблем, за разлика от ситуацията при нашите съперници. Вече имаме покани от множество силни турнири в страната и чужбина, като ще се включим в тези, които отговарят на нашата класа, след консултации с родителите и спонсорите“, коментира треньорът Николай Колев.

Още от Новини

Вход | Статии (RSS) | Хотел в Арбанаси | Автосервиз във В. Търново | Отпушване на Канали
© Синхрон медия ООД