Велико Търново СПОРТ Янтра ДНЕС

Блокадата на Шереметя пренесе трафика в града

четвъртък, 8 февр., 2024, 15:36ч.

DSCN6713

И днес продължи протестът на зеведелците със затваряне на главния път София – Варна в района на Шереметя. Автомобилният поток бе спрян за четири часа, което наложи целият трафик да преминава през Арбанаси и през центъра на Велико Търново.

Протестът се организира от Българската аграрна камара и Асоциацията на земеделските производители. Членовете на първата структура настояват за запазване на ставките за всички от чувствителни сектори – животновъдство, овощарство, зеленчукопроизводство, пчеларство и др., и компенсация заради украинския внос на стоки. Техните колеги освен за финансово подпомагане претендират и за оставката на земеделския министър Кирил Вътев.

В петък блокадата на отсечката ще започне отново в 10:00 ч. и продължи с час повече от тази в четвъртък.

Фермерите обявиха, че в събота и неделя блокади на Шереметя няма да има, а ако до края на седмицата властта не се съгласи с исканията им, обмислят да преместят протеста в София.

Още от Новини

Вход | Статии (RSS) | Хотел в Арбанаси | Автосервиз във В. Търново
© Синхрон медия ООД