8,5 милиона лв. за обновяването на болницата
Ново оборудване и ремонт за милиони ще бъдат осъществени в МОБАЛ „Д-р Стефан Черкезов” във Велико Търново. Средствата, възлизащи на около 8,5 милиона лева, се отпускат по няколко проекта от различни министерства.
Предстои ремонтиране и оборудване на операционния блок, реанимацията, родилното отделение и това по неврохирургия. Ще бъде направена и стерилизация на болницата.
Също така отделението по хемодиализа ще бъде преоборудвано. Предстои да бъде закупен и нов мощен скенер, който ще позволи да се разработят нови методики за съдова и невро хирургия, както и да се подобри цялостната диагностика на болницата. Ще се закупи и нов цифров рентген, а по един от проектите са получени и компютърни конфигурации.
За улесняване на хората с увреждания се очаква изграждане на специални парапети. Цялата инвестиционна програма трябва да бъде реализирана през тази година.