Велико Търново СПОРТ Янтра ДНЕС

16-годишен е задържан за два грабежа във В. Търново

понеделник, 18 ян., 2016, 11:44ч.

229

16-годишен от В. Търново е задържан за извършването на два грабежа в старата столица. Деянията са извършени в периода 8 декември – 7 януари на улиците «Ангел Кънчев» и «Вела Благоева».

В първия случай тинейджърът е издърпал от ръцете на 81-годишен мъж чанта с намиращите се в нея портмоне с 363 лева и лични документи. В другия случай жертвата е 63-годишна жена, на която е отнета дамската чанта, с намиращи се в нея 12 лв., несесер с дамски принадлежности, мобилен телефон и лични документи и която при нападението е пострадала и е с фрактура на раменна кост.

От проведените действия по разследването криминалистите влезли в дирите на извършителя. Той е задържан за срок до 24 часа по ЗМВР. Част от инкриминираните вещи са установени и иззети. Работата по изясняване на цялостната престъпна дейност на младежа продължава.

Още от Новини

Вход | Статии (RSS) | Хотел в Арбанаси | Автосервиз във В. Търново | Отпушване на Канали
© Синхрон медия ООД