Откриха оборудване за производство на наркотици във В. Търново!
Действията на полицията срещу наркоразпространението в област В. Търново продължават. Вчера около обяд е извършена проверка в жилище във Велико Търново, обитавано от двама мъже на 29 и 38 години.
В хода на проверката в жилището са установени и иззети вещества и предмети, имащи отношение към производството и продажбата на наркотични вещества. 29-годишният мъж е задържан за срок до 24 часа по ЗМВР. Образувано е досъдебно производство.
Същата вечер в централната част на В. Търново е извършена проверка на две лица, в едно от тях – 22-годишен от Г. Оряховица са намерени и иззети две пакетчета, съдържащи бяло кристалообразно вещество, за което има данни, че е метаамфетамин.
Вчера в П. Тръмбеш е извършена проверка на непълнолетно момче от Троян. В него е намерена и иззета растителна маса, с тегло около 1 грам, която при полеви наркотест е реагирала на наркотичен чай. По двата случая са образувани преписки.




