Share

„Гушни ме“ е поредната изненада от фестивала „Лято, кукли и приятели”

сряда, 14 авг., 2024, 16:35ч.


11_Medium

Международният театрален фестивал „Лято, кукли и приятели” продължава на 17 август, събота, в 11:00 часа на сцената на „Арт лято“ до Художествена галерия „Борис Денев“ във Велико Търново. Ще гостува спектакълът „Гушни ме“ на Куклен театър – Бургас. Постановката и сценичната адаптация са на Веселин Бойдев. Сценографията, куклите и костюмите са дело на Ханна Шварц, а оригиналната музика – на Петя Недева. В спектакъла участват Ася Атанасова и Делян Кьосев. „Гушни ме“ е по мотиви от Симона Чиаруоло Това е историята на едно малко кактусче. То е добро, умно, любопитно, но… с бодли. Затова се казва Бодливко. А когато имаш бодли, имаш и проблеми!

След представлението зрителите ще посетят и изложбата „Сцена и кукли“ на Емелияна Тотева. Изложбата илюстрира яркия талант на сценографа с множество ескизи и проекти на кукли, костюми, маски и декори от реализирани постановки у нас и в чужбина. В експозицията са включени и театрални кукли, сътворени от Емелияна Тотева.

Все още може да се разгледа и ретроспективната фотоизложба „Приятели на „Лято, кукли и приятели“, която е разположена пред факултета по изобразителни изкуства на ВТУ „Св.св. Кирил и Методий“ в центъра на града. В 18 визии е експониран богат снимков материал, който представя участвалите в годините спектакли и театри. В изложбата са фиксирани и представленията, получили наградата на публиката в първите пет издания на фестивала.

Всички събития са с вход свободен.

В последния ден от фестивала ще има награди, които са предоставени от приятелите на фестивала от Смарт бейби. За участие в томболата е необходимо да се влезе в техния сайт: www.smartbaby.bg и да се направи регистрация до 27 август. Важно е в полето за „Населено място“ да се попълни „Велико Търново“. За пореден път ще бъдат предоставени награди за трима от зрителите на фестивала.Тегленето на печелившите ще бъде на 31 август на закриването на фестивала във Велико Търново.

Международният театрален фестивал „Лято, кукли и приятели”, организиран от Куклен театър ВЕСЕЛ, се реализира с финансовата подкрепа на Община Велико Търново и на Министерството на културата. Форумът е част от календара на културните събития на Общината.

 

 

Вход | Статии (RSS) | Хотел във Велико Търново | Хотел в Арбанаси | Автосервиз във В. Търново
© Синхрон медия ООД
Повече в Новини
„ЗаВръщане в България“ е част от фестивала „Реките на града“ и „48 часа Варуша юг: Какво да очаквате и защо да ни посетите

Една от най-важните ни цели в инициативата „ЗаВръщане в България“ е да вдъхновяваме и подкрепяме завръщането на българите, които живеят...

Затвори