Велико Търново СПОРТ Янтра ДНЕС

Апелативният съд ще се произнесе до месец по въпроса за отстраняване на кмета

понеделник, 25 окт., 2010, 20:34ч.

Великотърновският апелативен съд ще се произнесе до един месец по искането за отстраняване от длъжност на кмета на община Велико Търново д-р Румен Рашев. То беше внесено от прокуратурата в Русе първо в Окръжен съд Велико Търново. Искането беше за отстраняване както на кмета, така и на главния архитект Елена Абаджиева. Двамата са обвинени в престъпление по служба, с което са облагодетелствали строителна фирма. Окръжният съд отхвърли искането като незаконосъобразно и необосновано, след което прокуратурата обжалва определението на магистратите.

Днешното заседание в Апелативния съд бе гледано при закрити врата. Междувременно стана ясно, че обвинението вече не поддържа протеста си за отстраняването от длъжност на архитект Елена Абаджиева, която е подала документи за пенсиониране. Въпреки това тя остава страна по делото, тъй като по време на първото определение все още е била на работа в общината, коментира защитата.

Оставайки на работните си места, Рашев и Абаджиева не само че не биха попречили на разследването, както смята прокуратурата, но и оказват пълно съдействие, коментира адвокатът на кмета Христо Ботев. Той подчерта, че досега са предоставени всички изискани от прокуратурата писма и документи.

Още от Новини

Вход | Статии (RSS) | Хотел в Арбанаси | Автодиагностика във В. Търново | Отпушване на Канали
© Синхрон медия ООД