Любомир Каримански: Коалиция „Заедно“ тръгва „За едно по-добро бъдеще“

Любомир Каримански ще бъде водач на листата на Коалиция „Заедно“ за 4-и МИР – Велико Търново. Той представи в старата столица имената от листата и приоритетите на коалицията.
„Радвам се, че Коалиция „Заедно“ е представена във В. Търново от толкова изявени хора с авторитет, знания и опит. Хора, които припознават нашите разбирания за доверие, отговорност, морал“, заяви Любомир Каримански. Той е водач на листата на коалицията и в 25-и МИР – София.
Втори във великотърновската листа е адвокат Михаил Александров Михалев, а трети – икономистът Йордан Богданов. „Заставам зад г-н Каримански заради неговия професионализъм и личните му качества, както и тези на Ива Митева. Нашата формация има своето място в политическия живот на страната в полза на хората“, заяви Михаил Михалев.
„Вярвам, че г-н Каримански и г-жа Митева са хората, които могат да направят истинската промяна. България трябва да се управлява в тандем от икономисти и юристи. Те са подбрали много добър екип, имаме експерти, които могат да внесат полезни законопроекти. Дано заедно постигнем повече“, коментира Йордан Богданов, който е представител на „Партията на зелените“. В листата е и бившият спортист Кольо Статиев от Горна Оряховица, който е трикратен шампион на България по борба, и също изрази своята увереност, че Коалиция „Заедно“ има качествата да промени нещата в България.
Любомир Каримански очерта приоритетите на Коалиция „Заедно“, първият от които е инвестиции в икономиката, които да доведат до спиране на обедняването. „Незабавно трябва да се прекрати спекулата с промени в ЗЗП и ЗЗК, а нелоялните търговци да бъдат поставени в списък, достъпен до хората. Да бъде освободен от данък печалба за първите 3 г. малкият и среден бизнес, да бъдат поощрени предприемаческият дух и родното производство“, коментира г-н Каримански. Той посочи, че на първо място трябва да е не политическата идеология, а икономическите проблеми.
Противодействие на битовата престъпност и съдебна реформа е също цел пред коалицията, като всички трябва да са равни пред закона. Решаване проблемите в здравеопазването и достъпът до качествено образование са сред основните приоритети. Коалиция „Заедно“ е и да бъдат подпомагани най-нуждаещите се, като смята да внесе таргетиране на групите. Виждането за ядрената енергетика е удължаване на 5 и 6 блок и изграждане на иновативни 7 и 8 блок на АЕЦ. Сред целите е и изграждане на дигитално управление на страната.
„Коалиция „Заедно“ е с дългосрочна цел и ще бъде стабилна структурна единица в политическия живот на България. Силно се надяваме хората да ни дадат своето доверие с бюлетина № 8″, заяви Любомир Каримански.



