Share

Как се работи с металдетектор

понеделник, 20 юни, 2022, 15:39ч.


металдетектори

Живеем в модерен свят, в който боравенето със съвременната техника не е особена философия. Дори и малките деца знаят как да включат компютъра и как да използват смартфона, което означава, че дигиталната култура у хората става все по-богата. Какво се случва, когато стане дума за уреди като металотърсачите? Определено не всеки има досег с тях, което превръща употребата им във въпрос с повишена трудност, споделят от онлайн магазин ishop.bg.

На какъв принцип работят металдетекторите

Някои от тях са предназначени за самородно злато, други са подводни и дълбочинни, като дори има и детски модели, подходящи за монети и други ценни притежания за най-малките. Универсалните модели са сред топ решенията в тази продуктова ниша, която с времето става все по-интересна за крайния потребител. По мнение на 90% от купувачите, металдетекторите са начин да разнообразим ежедневието си и да се посветим нестандартни дейности, развиващи качества като въображение, постоянството и стратегическо мислене.

Голяма част от металдетекторите са предназначение за по-голяма дълбочина, което ги прави подходящи за намирането на дълбоко скрити предмети. Други пък са за под вода, като с тях могат да се комбинират водолазните с откривателските дейности. С тях разказите за скрити съкровища в романите ще оживеят, защото са създадени да “виждат” през стени, почва, вода и дори дърво. Важно е да знаете как да ги използвате и каква машина да купите според целите и потребностите си, за да постигнете желаните резултати.

На какви режими могат да работят

За металдетекторите се твърди, че са забележително технологично откритие. “Грамотното” използване на машината е фактор номер едно за това да откриете предметите, които са обект на вашето търсене. Ето какво е важно да се знае:

  • понятия като диксриминация, грундиране, динамичен и статичен режим са ключови при работата с металдетектора, предназначен за намирането на различни по вид обекти – ако не сте наясно с тези положения, винаги можете да се допитате до мнението на експертите за разяснение;
  • водещият компонент при металотърсача е приемникът – неговата локация е във вътрешната част на уреда и се нарича още “бобина”. През него преминава електричество, благодарение на което се формира магнитно поле с посока към земята. Това се получава, когато детекторът е в работен режим, а след като бъде засечен метал, сигналът се насочва обратно към предавателя;
  • възможно е металдетекторът да бъде така настроен, че да разпознава различни структури, избягвайки онези от тях, които не представляват интерес за оператора. Злато, мед, сребро – всеки един от тези метали имат конкретни специфики, които машината е способна да разпознае, а след това и да сигнализира за тях;
  • добре е всеки да знае и какво означава динамичен и статичен режим на работа – земята сама по себе си излъчва сигнал, който е доста по-силен от този на търсения от нас предмет. Той също така е и постоянен, докато излъчването на находката става по-осезаемо с приближаването на антената. Така тя може да бъде намерена не чрез сигналната амплитуда, но посредством нейното нарастване. Целият този процес се нарича “динамичен” и е хубаво да сте наясно с него. При статичния машината е в режим на постоянен поток.

Металотърсачите са ценна придобивка, с която ще можете да се потопите в откривателския свят, където съкровища има навсякъде. Изберете подходящ модел според нивото ви на опитност и целите на търсенето.

Откъде да закупите металдетектор

Когато търсите качествени металдетектори, е добре да се ориентирате към специализираните магазини, споделят от онлайн магазин ishop.bg. Повечето такива предлагат и модели втора употреба. Вариантите, между които можете да избирате, са универсалните модели, за самородно злато, подводните, дълбочинните и детските варианти, подходящи за семейните приключения сред природата. Изисквайте винаги гаранция за своята покупка, за да сте сигурни, че няма да бъдете излъгани.

Вход | Статии (RSS) | Хотел във Велико Търново | Хотел в Арбанаси | Автосервиз във В. Търново
© Синхрон медия ООД
Повече в Новини
Фестивалът „48 часа Варуша юг“ ще оживи старата част на В. Търново

Първата общностна инициатива на креативните хора в квартала ще обори клишето „Нищо не се случва в старата част на Велико...

Затвори