Share

Масовият локдаун намали залагащите в Австралия с два милиона

понеделник, 11 ян., 2021, 12:53ч.


960-600

Мерките срещу глобалната пандемия докара бум на онлайн казината. Такива поне бяха първоначалните данни. Въпреки затварянето на физическите обекти, много хора решиха да се насладят на игри като 20 super hot, hot 40, Rise of Ra и други от уюта на собствения си дом.

Напредъкът на онлайн букитата явно обаче не е успял да привлече всички клиенти на затворените физическите казина и обектите за продажба на лотарийни билети. Изследване на Австралийския национал университет показва, че 2.6 милиона австралийци по-малко са залагали през 2020, спрямо данните от 2019-та година.

В резултат на пандемията, 1.6 милиона възрастни са се отказали от покера, 1.7 милиона по-малко са участвали в лотарийни игри, а цели 2.7 милиона по-малко са си купували билети за търкане.

Според проучване, процентът на населението, което е употребявало хазартни продукти спада от 66% преди пандемията, до 53% през изминалата година. След приключването на локдауна през октомври в Австралия, нивата се връщат до 58.7, но в следващите два месеца не успяват да достигнат показателите от 2019-та.

Според професор Николас Бидъл, алтернативните форми на хазарт не са успели да достигнат потребителите, засегнати от затварянето на игралните зали и пълното прекъсване на спортните събития по целия свят.

„Първоначално не бяхме сигурни дали затварянето на физическите казина няма да доведе до свръх потребление към онлайн алтернативите, но се оказва, че хората не се нуждаят от такъв заместител“ – казва Бидъл.

„Имаше спорни лиги, които не спяха събитията си. Например състезанията с коне. Тези алтернативи се радваха на далеч по-голям брой зрители.“

Проучването показва спад при всички видове хазарт. Съвсем разбираем, най-малък е минусът при онлайн казината, но е показателно, че дори и те отчитат отрицателни резултати.

Жените и мъжете отчитат по- равно намаляване на хазартната дейност. Най-голямата група, която се е отказала от хазарта са тези между 35 и 44 години. При тях, залагащите спадат от 71 до 49%.

Рейтингът на залагане за групата между 18 и 24 се е възстановил най-бързо и 75 % от попадащите в тази група, отново са прибегнали до хазартни продукти след края на локдауна.

Професор Бидъл обобщава още, че не само процентът на залагащите е спаднал, а и останалите хора залагат много по-рядко.

„Освен по-малкото залагащи, много хора от рисковите групи значително са редуцирали големината и честотата на залагане“ – споделя той. „Много от потребителите, които са се отказали от хазартни продукти са точно от рисковите групи.“

Проучването е открило, че хората от по-бедните социални прослойки са тези, при които има най-голямо намаление в хазартния рейтинг, сравнено с останалите групи от обществото.

Ковид-19 със сигурност промени начина, по който хората залагат и според професора, все още е много рано да се определи дали нивата на залагащите ще се върнат до процентите преди пандемията.

„Според нашите данни, хората започват да изграждат нови хазартни навици, като не е ясно дали те ще се задържат и през следващите години. Въпреки, че много хора са намалили хазарта по време на пандемията, други пък са направили първите си стъпки със залозите. Естествено, намаленото потребление може да се дължи на намалелите доходи и на страха от харчено по време на кризата. Засега обаче, трендът е положителен и ще следим резултатите след края на пандемията.“ – завършва професорът.

 

Вход | Статии (RSS) | Хотел във Велико Търново | Хотел в Арбанаси | Автодиагностика във В. Търново
© Синхрон медия ООД
Повече в Новини
Строителните отпадъци в Г. Оряховица вече се депонират на нова площадка

В Горна Оряховица има нова площадка, на която гражданите и фирмите могат да депонират строителни отпадъци. Старата площадка вече е...

Затвори