Иво Христов: „Единственият шанс да излезем от тежката ситуация е вот за бюлетина 18“
„Единственият шанс да излезем от сегашната ситуация е гражданската енергия да се материализира във вот за бюлетина 18. За 10 години, откакто ГЕРБ е на власт, други страни заеха лидерска позиция в рамките на Европейския съюз. Такъв е случаят с Полша, без която вече не може да бъде взето важно решение в ЕС. Други страни намериха своя икономически модел – като Словакия, която стана център на автомобилното производство в Източна Европа. А през това време България налива асфалт и ряза ленти, прогони 2 млн. души зад граница, разгради своите социални системи като здравеопазване, образование, отбрана и сигурност и днес живее в очакване на своята бавна демографска смърт“. Това каза пред жителите на Велико Търново кандидатът от листата на „БСП за България“ Иво Христов. Той определи като привилегия срещата си с болярите. По думите му градът основателно има европейско самочувствие, защото преди още Европа да се осъзнае като общност и като цялост, Велико Търново вече е имало своето място на картата.
По думите му днешната ситуация в страната има известна прилика с тази по времето на кампанията, след която Румен Радев беше избран за президент. „Две години по-късно България е още по-уморена и демографски изтощена. Надеждата се събужда – има българи, които се събират, ентусиазирано пълнят залите, задават въпроси. Забелязва се особена политическа енергия“, посочи Христов.
Той е категоричен, че в последните години България не се управлява през институциите, а през телевизията, защото Бойко Борисов е един много добър актьор. „Той улавя обществените настроения с изключителна интуиция и ги отиграва със съответния скеч – рязане на ленти, откриване на заводи, дори и вече работещи“, коментира кандидатът за евродепутат.
Иво Христов посочи, че колкото по-голяма е базата от гласували, толкова по-малко тежат купените гласове. „В България повтарящите се лъжи и разочарования отблъснаха гражданите от гласуването. Ако не гласуваш – ти отнапред подаряваш победата на манипулаторите. Ти просто се отказваш от тази игра“, каза четвъртият в листата. Според него трябва да се ръководим от максимата на генерал Дьо Гол – „Аз никога не гласувам за някого, защото съм разочарован от всички. Аз гласувам против някого. Виждам кой е най-опасният и гласувам против него“. У нас е ясно кой е най-опасният“, обобщи Иво Христов и призова за максимална мобилизация.
„Наш дълг е да покажем, че има смисъл да се гласува на тези избори, защото една победа на БСП може да предизвика нова политическа ситуация с предсрочни избори. Извън прогнозите на социолозите има огромен процент от български граждани, които може би няма да отидат до урните. Те имат огромно недоволство срещу управлението и бита си и не виждат своето решение. Голяма част няма да отидат и от страх, че гласът им може да бъде подменен, фалшифициран, или защото не знаят за кого да гласуват“, каза народният представител Весела Лечева.
Мнозина търновци се включиха в дискусия с кандидата. Те коментираха големите надежди, които се възлагат на бъдещия европейски прокурор и поискаха да чуят повече за международната политика.
Повече в Новини
С номер 18 и с нов партиен офис „БСП за България“ в Стражица се бори за победа
Приемна-офис на БСП откри в град Стражица общинското ръководство на партията. Щабът се намира на ул. „Михал Друмев“ 7 и...