Share

Стефан Михайлов е кандидатът за кмет на Движение “Царевград за В. Търново”

вторник, 15 сеп., 2015, 13:26ч.


IMG_6876
Движение „Царевград за Велико Търново“ представи кандидатурата на коалицията за кмет на Община Велико Търново за участие в изборите на 25 октомври. Това е добре познатият на великотърновската общественост Стефан Михайлов, който получава доверието и на Единната народна партия (ЕНП) и ПП “Зелените”.

“Приех предложението, тъй като от мен се очаква смислен проект за управлението на Община В. Търново. За мен е предизвикателство, тъй като натрупах достатъчно опит, за да се справя с проблемите”, заяви Стефан Михайлов, като очерта два основни проблема: финансите на Общината да се повишават, а да не спадат, както и да има условия за развитие на бизнеса, а не пречки за това.

Стефан Михайлов ще бъде водач на листата, която ще е пълна, обявиха от Движение “Царевград за В. Търново”. Втори в нея е д-р Иво Найденов, на пресконференцията бяха още кандидатите за съветници Красимир Недков, Мирослав Паничаров, кандидатите за кмет на Самоводене – Кристина Чонева и на Килифарево – Венета Иванова.

Финансова стабилност, екипност и прозрачно управление са основните акценти в програмата, които очерта Стефан Михайлов. Той подчерта, че финансовите приходи трябва да са свързани с икономически ръст, а не чрез увеличение на данъците. Това трябва да става със създаване на работни места и бизнес, който да плаща разумно определени данъци.

Ако Община В. Търново вземе мерки, бюджетът може да бъде увеличен до 20% годишно, категоричен бе той и се обяви за внимателно преразглеждане на данъчната политика и евентуално намаляване на данъците, но не и като предизборен ход, а след обстоен анализ. Друг важен акцент е разпореждането с общинско имущество.

Относно транспортната инфраструктура е необходимо да се отворят изходните артерии на града и той да е подготвен за трасетата, които ще минават. Образованието трябва да е съобразено с нуждите на бизнеса. Д-р Иво Найденов говори за здравеопазването, което във В. Търново е под средното в страната и партньорството на Общината с медицинските заведения трябва да е с приоритет.

На въпрос дали не се опасява, че може да загуби поста си на директор на ТД на НАП, Стефан Михайлов заяви, че е спазил закона и е излязъл в отпуск, а какво ще се случи след изборите ще решат гражданите на Велико Търново.

„Включвам се в предизборната надпревара, защото смятам, че правенето на политика и управлението на града трябва да носи ползи за хората. Голяма част от живота си съм се занимавал с икономика и финанси и смятам, че на Велико Търново са нужни добро управление и грижа за хората. Ако получа доверието на търновци, съм готов да отдам следващите 4 години от живота си в името на тази кауза“, подчерта в заключение Стефан Михайлов.

IMG_6872
Стeфaн Михaйлoв e poдeн и израснал във Вeликo Tъpнoвo. Зaвъpшил e Стpoитeлния тeхникyм в cтapaтa cтoлицa. В Стoпaнcкaтa aкaдeмия “Димитъp Цeнoв” в Свищoв ce диплoмиpa в cпeциaлнocттa “Финaнcи и кpeдити”. Трупа опит в дирекциите по селищно устройство в Народния съвет и СМК, а после 15 години е финансов ревизор и държавен вътрешен одитор в Агенцията за държавен вътрешен финансов контрол.
От 2004 г. e диpeктop нa диpeкциятa зa вътpeшния финaнcoв кoнтpoл в Общинa Вeликo Tъpнoвo.
През 2011 г. e избpaн зa oбщинcки cъвeтник oт лиcтaтa нa “Движeниe Цapeвгpaд зa Вeликo Tъpнoвo” и e eдин oт чeтиpимaтa зaмecтник-пpeдceдaтeли нa Вeликoтъpнoвcкия oбщинcки cъвeт. Член е на бюджетната, икономическата и на Комисията за конфликт на интереси.
От 2013 г. е директор на Териториалната дирекция на НАП Велико Търново, където отговаряше доскоро за събираемостта на приходите в 7 области на Северна България.
Стефан Михайлов е един от инициаторите на идеята Патриаршеският храм на Царевец да стане действащ църковен храм. Заедно с колеги инициира създаването на Стратегия за развитието на образованието в община В. Търново и е непримирим противник на закриването на Хуманитарна гимназия.
Сeмeeн e, имa двe дeцa.

Вход | Статии (RSS) | Хотел във Велико Търново | Хотел в Арбанаси | Автодиагностика във В. Търново
© Синхрон медия ООД
Повече в Новини
99 първокласника в Лясковска община прекрачиха прага на училището

Четири училища отвориха гостоприемно врати в община Лясковец. Както в цялата страна, така и в лясковска община звънецът удари в...

Затвори