Share

В двора на ПМГ на мястото на опасна самосрутваща се сграда ще има парк с финтес уреди

четвъртък, 9 окт., 2014, 15:15ч.


G_1_

Кметът на Община Велико Търново Даниел Панов изпълни още един поет ангажимент – помогна за разчистване на стара сграда в двора на ПМГ „Васил Друмев” и ще помогне за изграждане на площадка с финтес уреди на открито.

След събарянето на старата и самосрутваща се от години сграда в двора на училището ще започне изпълнение на проект, финансиран от ПУДООС, който ПМГ “В. Друмев” е спечелил.

Събарянето на помощната сграда започна тази сутрин и с това се постави началото на  разрешаването на един години отлаган проблем. Помощната сграда е негодна  за ползване и застрашава живота и здравето на минаващи ученици и граждани в близост до нея. На мястото на старата и опасна сграда ще бъде изграден парк с кът за спорт и фитнес. Реализирайки приложения проект паркът ще се превърне в добро място за отдих на учениците на открито, както и за гражданите от квартала. Ще се реализира обособяването на спортна площадка на открито с фитнес уреди. Кметът на Община Велико Търново г-н Даниел Панов пое личен  ангажимент да окаже съдействие за реализирането на тази идея.

DSC_0104

Цели на проекта:

да се повиши екологичната култура на младите хора, като екологични знания, ценностна система и поведенчески модели;

трайно да се залеси и обогати биологичното разнообразие в района на гимназията;

да се изградят пространства за приятен, ползотворен отдих, намаляване на градския шум и прах, озеленяване на урбанизирания градски пейзаж;

да се допринесе за изграждане на организационни умения, отговорно поведение, работа в екип при съвместни дейности, активна позиция и положително отношение към труда, към училищната работна среда, съпричастност при нейното съхраняване, поддържане и обновяване;

да се осъществи неразривна връзка между теоретичната подготовка в часовете по биология и здравно образование, химия и опазване на околната среда с реални практически задачи, предвидени в дейностите за реализиране на проекта;

да се създаде възможност ученици и учители от ПМГ „В. Друмев“ и ПГСА „А. Попов“ да бъдат трайно ангажирани с проекта и да работят съвместно по неговата реализация.

Основни задачи по проекта:

1. Организиране на съвместни дейности, системно общуване и обмяна на практически опит, знания и идеи, чрез което да се постигнат целите при реализация на проекта:

почистване на училищния двор и прилежащите зелени площи;

подрязване и оформяне на съществуващите храстовидни растителни видове, съвместно с ученици и учители от ПГСА „А. Попов“;

варосване на плодни дървета;

обработка на релефа – затревяване на оголени места, подготовка и засаждане на млади храстовидни и дървесни видове – оразмеряване, очертаване на терена, изкопни дейности, съвместно с ученици и учители от ПГСА „А. Попов“ ;

изработване и поставяне на информационни табла и табели, съвместно с ученици и учители от ПГСА „А. Попов“;

оформяне на еко-кътове за отдих и почивка, съвместно с ученици и учители от ПГСА „А. Попов“;

организиране на часове на открито, в естесвена природна среда, по случай деня на земята, провеждане на практически занятия за първа помощ при бедствия, аварии и катастрофи.

2. Осигуряване на трайна естетична околна среда, предлагаща възможности за пресъздаването й в учебните часове със средствата на изобразителното изкуство:

– провеждане на часове на открито по изобразително изкуство (8-9 клас) през различните сезони;

– организиране на пленери през ваканции, за ученици с подчертан интерес към изобразителното изкуство (ученици 8-12клас на ПМГ и ученици от ПГСА „А. Попов“).

3. Учениците с профилирано обучение по биология и здравно образование (8-12 клас) да:

– класифицират всички растителни видове в училищния парк, съвместно с ученици и учители от ПГСА „А. Попов“;

– систематизират събраната информация, чрез изготвяне описания на характерни морфологични структури, хербарии и други, съвместно с ученици и учители от ПГСА „А. Попов“;

– подготвят описателното съдържание към предвидените информационни табла и табели, съвместно с ученици и учители от ПГСА „А. Попов“ .

4. Учениците, изучаващи химия и опазване на околната среда, като профилиращ предмет (8-12 клас) да:

– проведат практически занятия за прилагане методиката на пробовземане и изследване на почвения слой, съвместно с експерти от РИОСВ – ЛИ. (11-12 клас)

– проучат информация за различните видове минерални торове и консултират с ученици и учители от ПГСА „А. Попов“ (8-10 клас)

– научно обосноват избора на минерални торове, подходящи за анализираните проби, съвместно с ученици и учители от ПГСА „А. Попов“ (10-12 клас)

– изчислят необходимите количества от минерални торове при обработка на почвата (9-12 клас на ПМГ)

– проведат практически занятия за прилагане методиката на пробовземане и изследване на въздуха за прахови частици и шума, съвместно с експерти от РИОСВ – ЛИ. (8-12 клас).

– проведат повторно определяне киселинността на почвите след една година – контролно сравняване и оценка на предприетите до момента действия по минерализация на почвения слой, съвместно с експерти от РИОСВ – ЛИ. (8-12 клас).

– представят извършените дейности през проектния период чрез мултимедийни презентации, организират пленер и конкурс за изработване на плакат, популяризиращ еко-проекта, последваща изложба на ученически рисунки и др. изображения, изработят информационни табла, съвместно с ученици и учители от ПГСА „А. Попов“.

 

Вход | Статии (RSS) | Хотел във Велико Търново | Хотел в Арбанаси | Автосервиз във В. Търново
© Синхрон медия ООД
Повече в Новини
ОИЦ – В. Търново организира спортни появи в общините от областта

От 13 до 17 октомври Областен информационен център (ОИЦ) - Велико Търново ще проведе във всяка от десетте общини от...

Затвори