АБВ структурира листите си в региона за изборите
АБВ структурира в момента листите си в регионите за предстоящите избори и тази седмица ще обяви водачите, заяви Румен Петков на пресконференция в старата столица. На нея присъстваха и д-р Драгош Методиев, Николай Илчев, Драгомир Гайдаров и Елица Тананеева, които очертаха основните цели на Коалиция „Алтернатива за Българско Възраждане“.
„Основните цели са в няколко направления: възстановяване на държавността – дълбока реформа на държавното устройство, институциите и съдебната власт; коренна промяна на политическия модел – промяна в избирателната система и партиите; предотвратяване на демографския срив и възраждане на нацията – икономическо, социално, образователно, културно и духовно.
Сред задачите са още засилване правомощията на президентската институция, засилване на мажоритарния елемент – 1/2 от депутатите да се избират мажоритарно, ефективна борба с корупцията, реформи в образованието, икономиката, здравеопазването“, заяви Николай Илчев.
20 души – ключови фактори от региона, са заявили желанието си да влязат в АБВ. Позицията на Николай Илчев е много достойна и за нея БСП знаят, така че той не може да бъде упрекван, заяви Румен Петков.
Моята кауза е Велико Търново и региона, в какво качество ще участвам за тази кауза, няма значение за мен, поясни г-н Илчев. Той очерта и регионалните приоритети: В. Търново да е водещ културен, исторически и туристически център, водещ транспортен и комуникативен център, изграждане на магистрала „Хемус“ и межд. път Е76 Русе-Свиленград и др.
В 42-ото Народно събрание не бе свършено нищо, обществото не би трябвало да допусне възпроизвеждане на сегашното статукво. Време е депутатите да се отчитат пред гражданите, а не пред партийните централи, коментира д-р Драгош Методиев.
Румен Петков говори за националните приоритети на страната, като заяви, че България е жизнено заинтересувана от проекта „Южен поток“, а изграждането на магистрала „Хемус“ е национален въпрос.
Румен Петков качи на масата пред журналистите голям статив на БСП с текст „Подписка ЗА референдум в подкрепа на АЕЦ Белене“, като заяви, че това е „етикетът на моралния облик на ръководството на БСП, което излъга 700 000 души“.




