Велико Търново СПОРТ Янтра ДНЕС

Коледен мюзикъл в СОУ „Ем. Станев“

петък, 20 дек., 2013, 13:46ч.

Picture_024

В концертната зала на СОУ „Емилиян  Станев“ беше представен Коледният мюзикъл „Да открием Коледа“. Той  е дело на учениците от“ Музикален Клуб КАВЪР“, които тази година работят по проект „УСПЕХ“ на МОН. Сценарият на спектакъла е написан от две от участничките в клуба – Рениета Пашова и Михаела Кючукова от 11 клас.

За част от декора помогнаха техни съученици от паралелката по Изобразително изкуство. Представлението е върху кавър версии на 10 от най-популярните коледни песни, които талантливите певци подготвиха само за месец и половина под ръководството на вокалния педагог по ПОП и Джаз пеене Петя Кръстева.

Участие взеха ученици от 2 до 11 клас от различни паралелки в училището, тъй като целта на проекта е да предоставя възможности за развитие и изява на музикалния талант на учениците от всички паралелки.

Такова представление тип мюзикъл се представя за първи път от наши възпитаници, които пяха, танцуваха и влязоха в различни роли като истински професионални артисти, като с това дадоха заявка за бъдещи  големи успехи! С този  спектакъл  поставихме началото на една традиция в нашето училище, която ще развива музикалните и артистични заложби на нашите талантливи възпитаници, съобщиха от СОУ „Емилиян Станев”.

Още от Новини

Вход | Статии (RSS) | Хотел в Арбанаси | Автосервиз във В. Търново | Отпушване на Канали
© Синхрон медия ООД