Велико Търново СПОРТ Янтра ДНЕС

„Китайски мост“ във Великотърновския университет

петък, 26 апр., 2013, 19:50ч.

На 29 април от 13,00 ч. в Институт „Конфуций“, Корпус 5 на Великотърновския университет, ще се проведе дванадесетото международно състезание по китайски език за студенти „Китайски мост“, национален кръг – България.

За първи път тази година домакин е Велико Търново. В състезанието, организирано от Посолството на КНР и Институт „Конфуций“, само за последните две години възпитаниците на Великотърновския университет – Георги Златев и Снежана Станилова (втори и първи курс), спечелиха престижното второ място, а за награда посетиха безплатно китайската страна.

Състезанието „Китайски мост“ подлага на изпитание езиковите способности на участниците в първата част, показва познанията им за прекрасната източна страна във втората, а в третата част предлага на всички присъстващи да се насладят на талантите на студентите – китаисти.

Още от Новини

Вход | Статии (RSS) | Хотел в Арбанаси | Автосервиз във В. Търново | Отпушване на Канали
© Синхрон медия ООД