Велико Търново СПОРТ Янтра ДНЕС

Майка с ограничени родителски права опита да напусне страната със сина си

вторник, 27 ное., 2012, 12:02ч.

Вчера следобяд в РУП Стражица е подаден сигнал от бащата на 30-годишната Б.Г., че дъщеря му, която живее в Германия, не е върнала 8-годишното си дете. Съгласно решението от края на месец януари тази година на Районния съд в гр. Г. Оряховица жената има право да вижда сина си единствено през съботния ден в дома на дядо му в гр. Стражица, който е негов законен настойник.

На 25 ноември Б.Г. си пристигнала заедно с неин приятел от Германия. Пренощували в дома на родителите на Б.Г. Вчера майката взела малолетното момче от училището в гр. Стражица. След получаване на сигнала от дядото, че детето не е върнато вкъщи, осем годишното момче е обявено за общодържавно издирване. Уведомен е Националния координационен център при Главна дирекция “Гранична полиция“.

Около 20.00ч. Б.Г. е задържана на ГКПП „Дунав мост“ гр. Русе. Жената направила опит да премине през границата пеша със сина си. 40-годишният германец, с когото е пристигнала в неделя, ги е докарал до Гранично пропускателния пункт. В автомобила е била заедно с осемгодишния си син. Б.Г. е конвоирана до РУП Стражица, а момчето е съпроводено до дома си и предадено на дядо си. Уведомен е отдел ”Закрила на детето”.

В РУП Стражица е започнато бързо производство срещу 30-годишната Б.Г. за неизпълнение на съдебно решение.

Още от Новини

Вход | Статии (RSS) | Хотел в Арбанаси | Автосервиз във В. Търново | Отпушване на Канали
© Синхрон медия ООД