Структурата на Общинския съвет става ясна днес
Сесия на новия Общински съвет предстои в четвъртък от 9:00 ч. След нея ще стане ясна и структурата на местния парламент – кои ще са неговите заместник-председатели, съставът и председателите на постоянните комисии, като ще бъде приет Правилник за организацията и дейността на Общинския съвет.
Заместниците на новия председател Николай Ашиков ще бъдат четирима, представителят на ГЕРБ е Тодор Тодоров.
За разлика от 15-те комисии, работили през миналия мандат, сега техният брой ще е 12. Досегашната комисия по транспорт ще бъде част от комисията по Териториално и селищно устройство, комисията по обществен ред преминава към тази по местно самоуправление, а икономическата поема и евроинтеграцията.
Председателите им ще станат ясни също днес, като четири от тях по квотен принцип ще са от ГЕРБ, три от БСП и по един от “Новото време”, “Царевград за В. Търново”, “Нашият град”, „Синята коалиция“ и ВМРО.



