Share

Публични прояви в община Горна Оряховица през март

вторник, 26 Февр., 2019, 16:57ч.


gorna

ПУБЛИЧНИ ПРОЯВИ В ДУХОВНАТА СФЕРА В ГОРНА ОРЯХОВИЦА

МАРТ 2019 ГОДИНА

1 МАРТ (петък)
11.00 ч. гр. Горна Оряховица и

селищата в общината

Акция „Подари усмивка“ – даряване на мартеници на жителите и гостите на Горна Оряховица, изработени от деца от учебните и детски заведения, Дневен център за деца с увреждания и Дневен център за пълнолетни лица с увреждания в общината
16.00 ч. НЧ „Пробуда-1904“

кв. Калтинец

„Да е радостна Баба Марта” – празнична програма с участието на Детски танцов състав при читалището
18.30 ч. Зала 1 на Общината Празничен концерт по повод Деня на любителското художествено творчество с участието на състави при

НЧ „Братя Грънчарови-2002“

3 МАРТ (неделя)
11.00 ч. пл. „Георги Измирлиев“ Национален празник на Република България:

–          ритуал по издигане на националното знаме;

–          поднасяне на венци и цветя пред паметника на

Георги Измирлиев;

–          поздравителен концерт с участието на гост-изпълнител Ивелина Колева и фолклорни състави при

НЧ „Братя Грънчарови-2002“

11 МАРТ (понеделник)
18.30 ч. НЧ „Напредък-1869“ „Двама съвсем голи мъже“  – пиесата по Себастиан Тиери- представя Драматичен театър „Сава Огнянов“ Русе с участието на Михаил Билалов, Йовко Кънев, Петя Венелинова, Кристиана Ценкова и др.
14 МАРТ (четвъртък)
18.30 ч. НЧ „Напредък-1869“ „С разум за живот”благотворителен концерт  организира G.O.WAKE UP/ „Горна Оряховица, събуди се”. Участват: Георги Христов, Преслава, Ники Станоев, Ансамбъл „Чинари”, Виво Монтана, балет „Калина“, балет „Грация“, самодейни състави и изпълнители при СУ „Вичо Грънчаров”
18 МАРТ (понеделник)
18.30 ч. НЧ „Напредък-1869“ Концертпо повод 90-годишнината на великия Николай Гяуров, с участието на световните оперни звезди:

Орлин Анастасов–бас, Венцеслав Анастасов–баритон и

Емил Желев–бас. Акомпанимент на пиано – Евгени Желязков

20 МАРТ (сряда)
14.00 ч Младежки дом Младежки дом и РЗИ – Велико Търново представят лекция на тема  „Колко тежи /не/ щастието?” – запознаване с опасностите от хранителни разстройства при тийнейджърите
21 МАРТ (четвъртък)
18.30 ч. НЧ „Напредък-1869“ „Горещо” – любовна комедия по Жозиан Баласко -представя Вива Арте София с участието на Асен Блатечки,

Калин Врачански, Милена Маркова, Невена Бозукова и Стефан Иванов

 

 

27 МАРТ (сряда)
18.30 ч. НЧ „Напредък-1869“ „Сън в лятна нощ“ – постановка по Уилям Шекспирпредставя Драматичен театър Търговище. Участват: Любомир Фърков, Камен Иванов, Божидар Попчев, Славяна Любомирова,

Ивана Стоянова и др.

28 МАРТ (четвъртък)
18.30 ч. НЧ „Напредък-1869“ Концерт на Фолклорен ансамбъл „Сидер войвода”, посветен на 150 годишнината на

Народно читалище „Напредък-1869” Горна Оряховица

29-31 МАРТ (петък – неделя)
13.30 ч. ХГ „Недялко Каранешев“ „Ние сме бъдещето“- XII-та Национална младежка среща   под патронажа на евродепутата Ева Майдел
ПУБЛИЧНИ ПРОЯВИ В ДУХОВНАТА СФЕРА

В СЕЛИЩАТА НА ОБЩИНА ГОРНА ОРЯХОВИЦА

1 МАРТ (петък)
9.00 ч. ОУ „Климент Охридски“

с. Драганово

„Добре дошла, Баба Марта“ – детско утро
14.00 ч. НЧ „Съгласие-1905“

с.  Писарево

Рецитал с участието на ученици ОУ „Отец Паисий“ по повод Освобождението на България
3  МАРТ (неделя)
10.00 ч. център

с. Поликраище

Национален празник на Република България:

– ритуал по издигане на националното знаме;

– празнична програма на читалищните колективи

10.00 ч. Паметник на загиналите във войните от с. Янтра Национален празник на Република България:

– поднасяне на венци и цветя

10.00 ч. Паметник на падналите драгановчани във войните

център  с.  Драганово

Национален празник на Република България:

– ритуал по издигане на националното знаме;

– поднасяне на  венци и цветя;

– празнична програма със самодейни колективи

10.00 ч. Паметник на загиналите във войните от с. Горски долен Тръмбеш Национален празник на Република България:

– поднасяне на цветя и празнична програма

 

10.30 ч. Паметник на загиналите във войните от

с. Стрелец

Национален празник на Република България:

– поднасяне на цветя и празнична програма

10.30 ч. Паметник на  загиналите за България

с. Крушето

Национален празник на Република България:

– поднасяне на  цветя пред паметника на

загиналите за България

10.00 ч.

 

11.00 ч.

НЧ „Просвета-1906“

с. Горски горен Тръмбеш

Паметник на Петър Комитата

Национален празник на Република България:

– „Трети март“ – празнична програма;

– поднасяне на венци и цветя на

паметника на Петър Михов Витанов (Комитата)- опълченец  от  Освободителната  война

10.30 ч.

 

 

11.00 ч.

Паметник „Майка България“ с. Върбица

 

център

с. Върбица

Национален празник на Република България:

– поднасяне на  венци и цветя

 

„Пробуждане с хоро“  – Национална инициатива, посветена на Националния празник на Република България

11.00 ч.

 

 

12.00 ч.

пл. „Св. Димитър“

с. Правда

 

пл. „Св. Димитър“

с. Правда

Национален празник на Република България:

– поднасяне на венци и цветя пред паметника на загиналите във войните;

„Пробуждане с хоро“  – Национална инициатива, посветена на Националния празник на  Република България

7 МАРТ (четвъртък)
    10.00 ч. НЧ „Пробуда-1922“

с. Янтра

Изложба „Женско творчество“, посветена на Международния ден на жената
8 МАРТ (петък)
10.00 ч. Клуб на пенсионера „Кале“

с. Горски горен Тръмбеш

„Моето  име е  жена“ – рецитал посветен на Международния ден на жената
11.00 ч. Клуб на пенсионера

 „Нов век“ с. Стрелец

Празнична програма по повод Международния ден на жената
11.30 ч. НЧ „Градина Върбица – 1894“ с. Върбица „Твоето име е жена“  – празнична програма, посветена на Международния ден на жената
13.00 ч. НЧ „Звезда 1905“

с. Правда

Празничен концерт по повод Международния ден на жената с участието на самодейни колективи
14 МАРТ (четвъртък)
17.30 ч. Изложбена зала

при НЧ “Иван Вазов-1893”

 с.  Първомайци

Премиера на книгата „За Дединци и дединчани”

с автор Васил Пенчев

22 МАРТ  (петък)
10.30 ч. център

с. Поликраище

„Пролет е дошла“ – детски празник
10.30 ч. НЧ „Градина-Върбица 1894“ с. Върбица Пролетен концерт с участието на деца от ДГ„Слънчице“ и

ОУ „Васил Левски“

17.00 ч. Клуб на пенсионера

„Асен Разцветников“

с. Драганово

Пролетен концерт с участието на самодейни колективи от НЧ „Съединение-1888“  и  Клуб на пенсионера

„Асен Разцветников“

     25 МАРТ (понеделник)
10.00 ч. НЧ „Съгласие -1905“

с. Писарево

Благовещение – пресъздаване на обичая „Благовец“  – прескачане на огън
28 МАРТ  (четвъртък)
15.00 ч. НЧ „Христо Козлев-1883“

гр. Долна Оряховица

Прожекцията на българския исторически филм

„Хан Аспарух“, по повод 90 години от рождението на сценариста Вера Мутафчиева, режисьор Людмил Стайков

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

СПОРТНИ ПРОЯВИ В ОБЩИНА ГОРНА ОРЯХОВИЦА
2  МАРТ (събота)
11.30 ч. Стадион „Захарни заводи” ОФК „Локомотив” – ОФК „Левски 2007“ гр. Левски – среща от първенството на деца  – зона Велико Търново
4 МАРТ (понеделник)
9.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

Регионален турнир по баскетбол за кадети под домакинството на БК „ Локомотив“
15.00 ч. Стадион „Локомотив“ ОФК „ Локомотив” Горна Оряховица –

ФК „Царско село 2015” София –

среща от  Втора лига – мъже

5 МАРТ (вторник)
12.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

Зонален турнир по хандбал за момчета 11 год.  под домакинството на ХК „Локомотив”
6 МАРТ (сряда)
9.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

Областно първенство по Тенис на маса за момичета и момчета 5 – 7 клас  от ученически игри 2018/2019 г.
7 МАРТ (четвъртък)
9.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

Областно първенство по Тенис на маса за юноши и девойки 8 – 10 клас  от ученически игри 2018/2019 г.
9-10 МАРТ (събота и неделя)
9.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

Турнир по волейбол за девойки под домакинството на ВК „Импулс“ гр. Долна Оряховица
10 МАРТ (неделя)
 10.00 ч. /

11.30 ч.

Стадион „Захарни заводи” ФК „Долна Оряховица” – ОФК „Локомотив“ Горна Оряховица – среща от първенството на футбол 7 и футбол 9
17.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

Среща по хандбал „А” РГХ мъже – ХК „Локомотив” Горна Оряховица   – НСА гр. София
11 МАРТ (понеделник)
9.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

Областно първенство по баскетбол за момичета и момчета  5- 7 клас от ученически игри 2018/2019 г.
12 МАРТ (вторник)
9.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

Областно първенство по волейбол за  девойки  11- 12 клас от ученически игри 2018/2019 г.
13 МАРТ (сряда)
9.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

Областно първенство по волейбол за девойки  8- 10 клас от ученически игри 2018/2019 г.
14 МАРТ (четвъртък)
12.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

Зонален турнир по хандбал за девойки 16 год.  под домакинството на ХК „Локомотив”
15 МАРТ (петък)
9.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

Областно първенство по волейбол за момичета и момчета  5- 7 клас от ученически игри 2018/2019 г.
16 МАРТ (събота)
9.45 ч. / 11.30 ч. Стадион „Захарни заводи” ОФК „Локомотив” – ФК „Янтра“ гр. Габрово

– среща от първенството на юноши младша възраст и  деца  – зона Велико Търново

12.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

Зонален турнир по хандбал  за юноши старша възраст под домакинството на ХК „Раховец 2008“
17 МАРТ (неделя)
10.00 ч. /

11.30 ч.

Стадион „Захарни заводи” ОФК „Локомотив” – ФК „Янтра 1919“ гр. Габрово – среща от първенството на футбол 7 и футбол 9
11.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

„В името на играта да бъдем приятели” – среща по баскетбол – БК „Локомотив“  – БК „Чардафон Орловец“ гр . Габрово
18 МАРТ (понеделник)
9.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

Областно първенство по хандбал за момичета и момчета  5- 7 клас от ученически игри 2018/2019 г.
17.30 ч. Стадион „Локомотив“ ОФК „Локомотив” Горна Оряховица – ФК

„Арда” гр. Кърджали – среща от  Втора лига – мъже

19 МАРТ (вторник)
9.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

Областно първенство по хандбал за юноши и девойки  8- 10 клас от ученически игри 2018/2019 г.
20 МАРТ (сряда)
9.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

Областно първенство по хандбал за юноши и девойки  11- 12 клас от ученически игри 2018/2019 г.
26 МАРТ (вторник)
10.00 ч. /

11.30 ч.

Стадион „Захарни заводи” ФК „Долна Оряховица” – ФК „Болярчета“ Велико Търново – среща от първенството на футбол 7 и

футбол 9

ОФК „Локомотив” – ФК „Локомотив 1927“ гр. Дряново – среща от първенството на футбол 7 и футбол 9

30 МАРТ (събота)
9.45 ч. /

11.30 ч.

Стадион „Захарни заводи” ОФК „Локомотив” – ОФК „Павликени“ гр. Павликени – среща от първенството на юноши младша възраст и  деца  – зона Велико Търново
11.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

Семинар и открити тренировки по баскетбол с треньор Петър Клечков – методист към БФ Баскетбол под домакинството на БК „Локомотив“
31 МАРТ (неделя)
10.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

Турнир по хандбал от „Б” РХГ мъже  под домакинството на ХК  „Локомотив“

гр. Горна Оряховица

 

ЗАБЕЛЕЖКА: ПРОГРАМАТА Е ПРЕДВАРИТЕЛНА. ОРГАНИЗАТОРИТЕ СИ ЗАПАЗВАТ ПРАВОТО НА ПРОМЕНИ.

 

 

Вход | Статии (RSS) | Хотел във Велико Търново| Хотел в Арбанаси
© Синхрон медия ООД
Повече в Новини
За шеста поредна година в Община Горна Оряховица ще се отбележи Денят за борба с тормоза в училище

За шеста поредна година Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни в Община Горна Оряховица организира…

Затвори