Share

Публични прояви в Община Горна Оряховица през м. април

сряда, 27 Мар., 2019, 16:02ч.


gorna

ПУБЛИЧНИ ПРОЯВИ В ДУХОВНАТА СФЕРА В ГОРНА ОРЯХОВИЦА

АПРИЛ 2019 ГОДИНА

1 АПРИЛ (понеделник)
18.00 ч. НЧ „Напредък-1869“ Младежки театър „Алтернатива” представя комедийно шоу по повод Деня на хумора и шегата
2 АПРИЛ (вторник)
17.00 ч. ДГ „Ален мак“ „Вълшебствата на книгите“ – литературна вечер, посветена на Маратона на четенето 2019 година
17.30 ч. ХГ „Недялко Каранешев“ Пролетен салон на изкуствата:

Изложба „Графика“ представят авторите Веселина Стоянова, Анелия Мартинчева, Деян Карагогов, Елеонора Атанасова, Илияна Чернаева и проф. Христо Цацинов

8 АПРИЛ (понеделник)
9.00 ч. ОУ „Иван Вазов“  Маратон на четенето 2019 година:

–          Представяне на автора Ани Шани и нейните детски книги „Горски приказки“, „Посрещане на пролетта“ и „Приятели“

16.00 ч. Младежки дом Младежки дом и Унгарски културен  институт „Балаши“ представят изложбата „Готови за приключение“ (автомобилно рали Будапеща-Константинопол, 1912 г.)
9 АПРИЛ (вторник)
18.30 ч. НЧ „Напредък-1869“ Драматично-куклен театър  „Иван Радоев” гр. Плевен, представя френската комедия „Боинг, боинг” по Марк Камолети. С участието на Димитър Баненкин, Бориса Сарафова, Елица Анева, Камелия Хатиб
12-14 АПРИЛ (петък – неделя)
10.00 ч. НЧ „Напредък-1869“ II-ри Национален танцов конкурс

„Танцова въртележка“

13 АПРИЛ (събота)
9.30 ч. Пешеходна зона м. „Чуруковец“ /пред автосервиз „Полет“/ Семеен, туристически спортен празник организиран от Горнооряховски младежки парламент под мотото „Да спортуваме с мама и тати”

 

16 АПРИЛ (вторник)
11.00 ч. Общинска библиотека Представяне на творчеството за деца на автора Пламен Цонев – син на Звезделин Цонев – писател, историк и краевед
17 АПРИЛ (сряда)
18.30 ч. НЧ „Напредък-1869“ Драматичен театър „Адриана Будевска” гр. Бургас, представя пиесата „Мрак” по Антон Страшимиров. С участието на Тончо Токмакчиев, Антоанета Кръстникова, Асен Лозанов, Валери Еличов и др.
18 АПРИЛ (четвъртък)
15.30 ч. пл. „Георги Измирлиев“ Флашмоб „160“, посветен на 160 години от създаването на СУ „Георги Измирлиев“
17.00 ч. ХГ „Недялко Каранешев“ Изложба „Ученическо творчество“, посветена на 160 години от създаването на СУ „Георги Измирлиев“
19 АПРИЛ (петък)
10.00 ч. Зала 1 на Общината Празничен концерт, посветен на 160 години от създаването на СУ „Георги Измирлиев“
11.00 ч. пл. „Георги Измирлиев“ Ритуал и тържествено освещаване на знамето на VII ученически гвардейски отряд при СУ „Вичо Грънчаров“ с любезното участие на Национална гвардейска част
19 – 21 АПРИЛ (петък-неделя)
10.00 ч. НЧ „Напредък-1869“ ХIV-ти Международен конкурс за изпълнители на популярна песен „Нова музика“
20 АПРИЛ (събота)
10.30 ч. НЧ „Пробуда-1904“

кв. Калтинец

„Ой, Лазаре, Лазаре“ – пресъздаване на обичая Лазаруване
22 АПРИЛ (понеделник)
11.00 ч. Общинска библиотека Лекция на Атанас Коев „Владимир Русалиев – писател и публицист” по повод 120 години от рождението му;

 

Румяна Николова представя третото издание на книгата на Матей Преображенски „Защита на православието и филма „Матей Преображенски – съвременникът“

16.00 ч. Младежки дом „Най-дългата рисунка“ – посвещава се Деня на Земята. С участието на деца от учебните заведения в общината
23 АПРИЛ (вторник)
18.00 ч. Зала 1 на Общината „Международен ден на танца“ с участието на Балетна школа „Грация“, Мажоретен състав и гвардейци при СУ „Вичо Грънчаров“ и ДГ „Елена Грънчарова“
24 АПРИЛ (сряда)
18.30 ч. НЧ „Напредък-1869“ Драматично-куклен театър “Васил Друмев” гр. Шумен представя спектакъла „Отворена брачна двойка” по Дарио Фо и Франка Раме, с участието на Мая Бежанска
25 АПРИЛ (четвъртък)
16.00 ч. Младежки дом „Работилница за умения и добродетели”:

– „Великденски писани яйца”

18.00 ч. НЧ „Напредък-1869“ Младежки театър „Алтернатива-деца“ представя премира на спектакъла „Ваше въображение“ по Албена Димова. Спектакълът е посветен на 150 години от създаването на НЧ Напредък 1869“
ПУБЛИЧНИ ПРОЯВИ В ДУХОВНАТА СФЕРА

В СЕЛИЩАТА НА ОБЩИНА ГОРНА ОРЯХОВИЦА

2-5 АПРИЛ (вторник-петък)
14.00 ч. НЧ „Христо Козлев-1883“

град Долна Оряховица

Седмица на детската книга и изкуства за деца:

– Срещи-четения с ученици от ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ и деца от ДГ „Детска радост“

13 АПРИЛ (събота)
10.00 ч. НЧ „Иван Вазов-1893“

с. Първомайци

IV-ти Детски фолклорен празник „Весел Чичопей“ Първомайци 2019
20.00 ч. НЧ „Съединение -1888“

с. Драганово

36-ти Пролетни дни на културата – Драганово:

–          Драматичен театър при НЧ „Съединение-1888“ Драганово представя премиера на пиесата „Зех та, Радке, зех та” по Сава Доброплодни

15 АПРИЛ (понеделник)
15.30 ч. Библиотека

при НЧ „Съединение -1888“

с. Драганово

36-ти Пролетни дни на културата – Драганово:

„Земята, нашият единствен дом”:

–          открит урок с ученици от 3 клас на ОУ „Климент Охридски” с. Драганово и

–          съпътстваща изложба „SOS природа” с предмети от рециклирани продукти

16 АПРИЛ (вторник)
17.00 ч. Клуб на пенсионера

„Асен Разцветников“

с. Драганово

36-ти Пролетни дни на културата – Драганово:

„Из миналото на Драганово”, представяне на

книга на инж. Илия Гогев – краевед

17 АПРИЛ (сряда)
18.00 ч. Клуб на пенсионера

„Асен Разцветников“

с. Драганово

36-ти Пролетни дни на културата – Драганово: „Засмяна пролет” – концерт стари градски песни. С участието на Групи за градски песни при НЧ „Развитие-1895” гр. Стражица и

НЧ „Съединение-1888” с. Драганово

18 АПРИЛ (четвъртък)
19.00 ч. НЧ „Съединение -1888“

с. Драганово

36-ти Пролетни дни на културата – Драганово:

„Комедийно шоу“ представя МТ „Алтернатива”

при НЧ „Напредък-1869” гр. Горна Оряховица

19 АПРИЛ (петък)
19.00 ч. НЧ „Съединение -1888“

с. Драганово

36-ти Пролетни дни на културата – Драганово:

„Пролетно хоро“ – концерт по повод 5 години от създаването на Фолклорен клуб „Българка“. Участват самодейни състави при НЧ „Развитие-1884“ с. Поликраище

19.00 ч. НЧ „Звезда – 1905“

с. Правда

Театрален състав при НЧ „Звезда-1905“ представя премиера на пиесата „Лудница” от Дянко Мадемов, режисьор Виолета Иванова
19.30 ч. НЧ „Христо Козлев-1883“

гр.  Долна Оряховица

Театрален състав при НЧ „Христо Козлев-1883“ Долна Оряховица, представя премиера на театралния спектакъл „Рибарски свади“ по Карло Голдони
20 АПРИЛ (събота)
8.00 ч. Център

с. Стрелец

„Лазаровден“ – пресъздаване на обичая
10.00 ч. НЧ „Иван Вазов-1893“

с. Първомайци

IV-ти Национален преглед на любителските народни хорове и групи за обработен фолклор „Ганчо Михов“
10.00 ч. Център

с. Драганово

36-ти Пролетни дни на културата – Драганово:

Възпроизвеждане на обичая „Лазаруване“ от Детска вокална група „Палавите ноти”

10.00 ч. Център

с. Правда

„Лазарки“ – представяне на традиции и обичай от детска фолклорна група
22 АПРИЛ (понеделник)
10.00 ч. НЧ „Градина-Върбица 1894“

с. Върбица

„Магията на детските книжки“ – литературно четене, посветено на седмица на детската книга и изкуства за деца

15.00 ч.

НЧ „Христо Козлев-1883“

гр.  Долна Оряховица

„Да опазим земята“ – изложба и презентация от ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“
24 АПРИЛ (сряда)
18.00 ч. НЧ „Иван Вазов-1893“

с. Първомайци

Благотворителен Великденски концерт “Стъпка към доброто” организират  Кметство с. Първомайци, НЧ „Иван Вазов-1893″, ДГ „Здравец”, ОУ „Елин Пелин”, КП „Дълголетие”
18.00 ч.

 

 

18.30 ч.

НЧ „Развитие-1884“

с. Поликраище

 

НЧ „Развитие-1884“

с. Поликраище

 „Великден в рисунки и слова“  –  изложба

 

 

Великденски концерт на самодейните състави при читалището

25 АПРИЛ (четвъртък)
11.00 ч. Клуб на пенсионера

„Асен Разцветников“

с. Драганово

„Шарените яйца на баба“ – боядисване на Великденски яйца с участието на Детски танцов състав и Група за стари градски песни
15.00 ч. НЧ „Христо Козлев-1883“

гр.  Долна Оряховица

Изложба „Червено яйчице в моите ръце“ с участието на деца от ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“
27 АПРИЛ (събота)
9.00 ч. НЧ „Заря-1900“

с. Стрелец

Великденска кулинарна изложба
10.00 ч. НЧ „Звезда – 1905“

с. Правда

Детски конкурс за декорация на Великденски яйца
СПОРТНИ ПРОЯВИ В ОБЩИНА ГОРНА ОРЯХОВИЦА
5 АПРИЛ (петък)
12.00 ч.

.

Спортна зала

„Никола Петров“

Зонален финал по хандбал за момчета 19 год.  под домакинството на ХК „Локомотив”
7 АПРИЛ (неделя)
10.00 ч.

 

 

 

11.30 ч.

Стадион „Захарни заводи”

 

 

 

Стадион „Захарни заводи”

ФК „Долна Оряховица” гр. Долна Оряховица – ФК „Янтра“ гр. Габрово – среща от първенството на футбол 7 и футбол 9

 

ОФК „Локомотив” гр. Горна Оряховица – ОФК „Академик“ гр. Свищов – среща от първенството на футбол 7 и футбол 9

10 АПРИЛ (сряда)
15.00 ч. Стадион „Захарни заводи” ОФК „Локомотив” гр. Горна Оряховица – ФК „Севлиево“ гр. Севлиево – среща от първенството на деца  – зона Велико Търново
11 АПРИЛ (четвъртък)
9.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

Зонално първенство по волейбол за момичета и момчета 5-7 клас от ученически игри 2018/2019 година
16.00 ч. Стадион „Захарни заводи” ОФК „Локомотив” гр. Горна Оряховица – ФК „Литекс Ловеч“ гр. Ловеч – среща от първенството на U15  – зона Велико Търново
16 АПРИЛ (вторник)
15.00 ч.

 

 

 

16.00 ч.

Стадион „Захарни заводи”

 

 

 

Стадион „Захарни заводи”

ФК „Долна Оряховица” гр. Долна Оряховица – ОФК „Трявна“ гр. Трявна – среща от първенството на футбол 7 и футбол 9

 

ОФК „Локомотив” гр. Горна Оряховица – ОФК „Павликени“ гр. Павликени – среща от първенството на футбол 7 и футбол 9

17 АПРИЛ (сряда)
9.00 ч.

 

Спортна зала

„Никола Петров“

Зонално първенство по волейбол за юноши и девойки 8-10 клас от ученически игри 2018/2019 година
17.30 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

„Бейби  баскетбол” – Да спортуваме заедно,  под домакинството на БК „Локомотив“
20 АПРИЛ (събота)
9.45 ч.

 

 

11.30 ч.

Стадион „Захарни заводи”

 

 

Стадион „Захарни заводи”

ОФК „Локомотив” гр. Горна Оряховица – ФК „Янтра“  гр. Полски Тръмбеш

 

среща от първенството на юноши младша възраст и  деца  – зона Велико Търново

22 АПРИЛ (понеделник)
12.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

Зонално първенство по хандбал за момичета 14 години, под домакинството на ХК „Локомотив” гр. Горна Оряховица
23 АПРИЛ (вторник)
9.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

Зонално първенство по волейбол за юноши и девойки 11-12 клас от ученически игри 2018/2019 година
15.00 ч.

 

 

 

16.00 ч.

Стадион „Захарни заводи”

 

 

 

Стадион „Захарни заводи”

ФК „Долна Оряховица” – ФК „Белица 2017“ гр. Килифарево – среща от първенството на футбол 7 и футбол 9

 

ОФК „Локомотив” гр. Горна Оряховица – ФК „Етър„ гр. Велико Търново – среща от първенството на футбол 7 и футбол 9

25 АПРИЛ (четвъртък)
12.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

Зонално първенство по хандбал за момчета 10 години под домакинството на ХК „Локомотив”
16.00 ч. Стадион „Захарни заводи” ОФК „Локомотив” гр. Горна Оряховица  – ПОФК „Монтана“ гр. Монтана – среща от първенството на U15  – зона Велико Търново

ЗАБЕЛЕЖКА: ПРОГРАМАТА Е ПРЕДВАРИТЕЛНА. ОРГАНИЗАТОРИТЕ СИ ЗАПАЗВАТ ПРАВОТО НА ПРОМЕНИ.

 

 

Вход | Статии (RSS) | Хотел във Велико Търново | Хотел в Арбанаси | Лазерна епилация във Велико Търново
© Синхрон медия ООД
Повече в Новини
В Свищов се проведе кариерното събитие „Национални дни на кариерата 2019 – Добра кариера. Добър живот“

На 27 март Стопанска академия „Д. А. Ценов“ – Свищов за дванадесети пореден път беше домакин на най-мащабното кариерно събитие…

Затвори