Share

Пламен Стайков спечели „Раховец-Лясковец 2015”

неделя, 21 юни, 2015, 20:25ч.

865c0c0b4ab0e063e5caa3387c1a8741aeb5771ef691c4a7ad571085a0d185e3

Лидерът във временното класиране на планинското първенство Пламен Стайков от АСК „Евроком Рали” с „Мицубиши Лансър” е победител в тазгодишното състезание „Раховец – Лясковец”. Надпреварата е кръг от планинския шампионат на България. Състезанието бе организирано от БФАС, Общините Горна Оряховица и Лясковец и СККА „Етър Рейсинг”.

При изключително неблагоприятни метеорологични условия Пламен Стайков завърши с общо време 04:57:58. На второ място в общото класиране застана Христо Манолов от АМСК „Боила Автомотор”, също с „Мицубиши Лансър”, трети се класира Любомир Мечков от „Джордан Рейсинг тим”. Вторият и третият в класирането преминаха двата манша за съответно 05:11:84 и 05:13:85.

Отборната подредба оглави казанлъшкият АСК „Ефко Рейсинг”, следван от „Джордан Рейсинг” и АСК „Рангелов мотор спорт”.

От местните представители най-високо в класирането застана прокурорът Емил Денев с „Рено Клио” от „Мегапорт”, който е пръв в клас RC3 и девети в общото класиране. Десети е Тодор Тодоров с „Фолксваген Поло” от „Етър Рейсинг”, който в клас НС4 зае трето място. Съотборникът му Калин Стефанов с „Фолксваген Поло” е 22-ри в общото класиране.

Проливният дъжд, излял се над Лясковец, изключително много затрудни състезатели и организатори. Истински реки потекоха по трасето край Петропавловския манастир. Заради аквапланинг още в първия манш отпаднаха Йордан Тодоров в клас НС4 със „Ситроен Саксо” и Ивелин Чапанов в НС3 с „Рено Клио”.

От съображения за сигурност пробегът, вместо в предварително плануваните три манша, протече в два. Решението бе взето от комисарите и рейс директора Валентин Бонев. В днешните стартове пилотите бяха без навигатори. Те трябваше да преминат през отсечка с дължина 3350 м, с денивелация 210 м и 6,3% наклон. Следващата седмица най-добрите пилоти ще си оспорват „Елена-Твърдица”.

Вход | Статии (RSS) | Хотел във Велико Търново | Хотел в Арбанаси | Автодиагностика във В. Търново